Brzytwa Boker Pearl Scale Tang 6/8" Square Point

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 140547
  • Producent: Boker
  • Kod producenta: 4045011185526
  • Dostępność: (2 szt.) (2 szt.)
  • szt.
  • 1 095,00 zł

Ten model o klindze 6/8 cala z perłowym chwytem, posiada okładki z czarnego dębu (charakterystycznie zachowanego dzięki procesom beztlenowym zachodzącym w warunkach zatopienia w wodzie). Prawdziwa masa perłowa świetnie komponuje się z ciemnymi słojami drewna. Ostrze posiada dwuspadowy grzbiet i proste czoło. Delikatny grawer laserowy nie zaburza stylistyki.

Brzytwy z chwytem (stabilizator + ogon) z masy perłowej

Od początku swojego istnienia, brzytwy były nie tylko narzędziami użytkowymi ale też przedmiotami ozdobnymi, istnymi małymi dziełami i sztuki. Niestety rosnące tempo życia i nacisk na obniżenie ceny sprawiły że wiele elementów wykończenia zostało zarzuconych z powodu ich pracochłonności i kosztownych materiałów.

Dziś kiedy brzytwy są w odwrocie w codziennym użytkowaniu, możemy poświęcić im nieco wiecej czasu. Jednym z elementów który chcemy przywrócić do życia jest chwyt z wykończeniem z masy perłowej. Fragment między ostrzem a ogonem, na którym najczęściej spoczywają palce golącego, jest okładany kawałkami masy perłowej. Następnie tak przygotowane ostrze jest szlifowane, polerowane i wyrównywane tak by całość tworzyła jedną równą linię. Co daje taka okładka? Oprócz walorów estetycznych, masa izoluje od zimnej stali. Taki „ciepły” chwyt sprawia że praca brzytwą jest inna, ciekawsza i wygodniejsza. W połączeniu z wypolerowaną klinga, całość jest obłędnie błyszcząca, z grą świateł na każdym załamaniu i przejściu. Istna uczta dla oka.UWAGA !

Brzytwy stworzone ze stali węglowej są podatne na korozję i nie nadają się do mycia środkami do mycia stali chirurgicznej oraz innymi środkami do dezynfekcji stosowanych w salonach fryzjerskich i barberskich, czy też alkoholem. Nie zaleca się dezynfekcji w myjkach ultradźwiękowych z uwagi na cienkie ostrze i różną specyfikę używanych materiałów rękojeści.

Brzytwy należy myć wyłącznie wodą z mydłem i obowiązkowo wycierać do sucha. Gdy brzytwa nie będzie użytkowana przez dłuższy czas – nasmarować olejem (najlepiej kameliowym) celem zabezpieczenia przed korozją. 

Brzytew nie wolno narażać na bezpośredni kontakt z produktami ze skóry naturalnej, gdyż kwas taninowy służący do jej obróbki może przyspieszać korozję. Przed włożeniem do etui można zabezpieczyć brzytwę owijając ją natłuszczonym papierem.

Dane techniczne

Stal klingi: węglowa
Rękojeść: drewno czarnego dębu
Czoło: Proste
Szerokość klingi: 6/8"
Gwarancja: Dożywotnia producenta