Diamentowy system ostrzałek Taidea

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: TD-0931D
  • Producent: Taidea
  • Kod producenta: 6951258909314
  • Dostępność: (1 szt.) (1 szt.)
  • szt.
  • 160,00 zł 99,00 zł

Zestaw ostrzałek do precyzyjnego ostrzenia zaprojektowano specjalnie dla podróżników, miłośników survivalu i sportowców. Doskonale sprawdza się zarówno w zastosowaniach kuchennych jak i militarnych. Zawiera diamentowe ostrzałki o rożnej ziarnistości, oraz specjalny olej do ostrzenia, pomagający uzyskać idealną powierzchnię ostrza. Całość, wraz z prowadnicą wymuszającą odpowiedni kąt ostrzenia, zapakowano w poręczne etui. Opatentowany system prowadzenia kamieni pozwala na ostrzenie pod jednym z siedmiu wybranych kątów:
Wymuszenie kąta ostrzenia oraz cztery kamienie o różnej gradacji sprawiają, że każdy jest w stanie naostrzyć nóż jak profesjonalista.

Dane techniczne:
Typ ostrzałki - ręcznaMateriał ścierny - diament 
Przeznaczenie: noże stalowe, noże ceramiczne, nożyczki, haczyki
Zawartość opakowania: 4 kamienie o różnej gradacji: 360, 480, 600, 800; 2 prowadnice; 1 uchwyt; 1 podstawka; 1 buteleczka z olejem; 1 śrubokręt
Wymiary kamienia: 104x22x19 mm
Wymiary pudełka: 155x238x48 mm
Gwarancja 3 lata.

UWAGA!
Prawidłowe prowadzenie noża na ostrzałce (ostrzem do przodu - jak do cięcia).

Instrukcja użycia:
Złóż uchwyt i zamocuj nóż. W zależności od tego jak tępy jest nóż, wybierz odpowiedni kamień i wybierając odpowiednią otwór w uchwycie, ustaw właściwy dla danego noża kąt ostrzenia. Nawilż kamień odrobiną oleju i lekko naciskając przesuwaj kamień po ostrzu. Po kilku razach zmień kamień na kamień o większej gradacji. Na końcu użyj czerwonego kamienia by dokładnie wygładzić ostrze. By naostrzyć haczyk, umieść go w zagłębieniu kamienia 480 grid i kilkukrotnie przesuń.