Latarka Ledlenser EXH8

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 501017
  • Producent: Ledlenser
  • Kod producenta: 4058205007412
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 405,00 zł

Model idealny dla tych, którzy potrzebują mieć wolne ręce w strefach niebezpiecznych.
Reflektor EXH8 zapewnia maksymalne bezpieczeństwo przed wybuchem w niemal każdej sytuacji związanej z zagrożeniami gazowymi lub pyłowymi - i jest absolutnie wygodny w noszeniu. Jest to również pierwszy reflektor dla Ex-Zone 0/20 z opatentowanym Advanced Focus System, zapewniającym indywidualne oświetlenie dla każdego zastosowania. Z tyłu posiada czerwone światło dla zwiększenia bezpieczeństwa. Regulowany pasek wykonano z materiału, który można łatwo czyścić, dodatkowo posiada antypoślizgowe gumki. 

Unijna dyrektywa ATEX w skrócie:

Od instalacji zajmujących się produkcją ropy i gazu, przez zakłady chemiczne i destylarnie, aż do tartaków i piekarni: dla unijnych zakładów, w których wystepuje zagrożenie wybuchem, są podzielone na odpowiednie strefy.

STREFA 0/20

Przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci palnych gazów, oparów lub mgieł występuje ciągle (np. w zbiornikach z gazem lub silosach zbożowych).

STREFA 1/21

Przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci palnych gazów, oparów lub mgieł występuje czasami.

STREFA 2/22

Przestrzeń, w której atmosfera wybuchowa w postaci palnych gazów, oparów lub mgieł z reguły nie występuje lub występuje krótkotrwale (np. w przypadku  wycieku gazu).

Dane techniczne

Zasięg: 120 m*
Ilość lumenów: 180 lm*
Zasilanie: 3x AA (R6) 1.5V
Waga z bateriami: 345 g
Wodoodporność: ip66
Max czas świecenia: 40 godz.**
*: Strumień światła (w lumenach) lub maksymalny zasięg światła (w metrach) zmierzony przy ustawieniu na maksymalną jasność, z kompletem nowych baterii alkalicznych. Chodzi przy tym o wartości przeciętne, które mogą się różnić w poszczególnych przypadkach
**: Średni czas świecenia na najniższym stopniu do uzyskania strumienia światła 1 lumena.