Nóż Szefa Kuchni Boker Solingen Core Damast

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 130740DAM
  • Producent: Boker
  • Kod producenta: 4045011167645
  • Dostępność: Brak - na zamówienie - Czas realizacji około 21 dni Brak - na zamówienie - Czas realizacji około 21 dni
  • szt.
  • 3 955,00 zł

Jesteśmy nowoczesną i niezależną firmą ale nasze korzenie sięgają głęboko w historię i strukturę naszego macierzystego regionu. Pamiętamy o tym i czerpiemy pełnymi garściami z naszego dziedzictwa. Bergisches Land - była kolebką kowalstwa od średniowiecza ze względu na dwa istotne czynniki. Przepastne i gęste lasy dostarczały odnawialnego surowca który był niezbędny przy obróbce metali. Liczne rzeki dostarczały energii dla licznych szlifierni i kuźni, przyczyniając się do ich rozkwitu.

Etymologia nazwy regionu nie wzięła się od jego górskiej topografii (niem. Berg = góra), a od szlacheckiego rodu von Berg. Wpływy tej rodziny odcisnęły swoje piętno nie tylko w regionie ale też na obliczu całego kraju. Nieprzypadkowo też rodowa siedziba - Zamek Burg, stał się jedną z ikon tego regionu.
Dzięki naszemu powiązaniu ze stowarzyszeniem opiekującym się zamkiem, udało nam się uzyskać niewielki fragment drewna z ponad 100-letnich dębowych belek. Drewno pochodzi z tzw twierdzy - głównej wieży zamku Burg o imponującej wysokości 32 m. Fundamenty wieży mają 14x11m i powstały w XII wieku.
Sześciopiętrowa wieża obronna z kwaterami dla żołnierzy została odbudowana na początku XX wieku, z uwzględnieniem oryginalnego romańskiego stylu w którym to powstałą około 1130 roku. Na szczycie zbudowano drewniane pomosty skąd widok rozpościera się aż na pobliskie Rescheid. Zadaszony pomost łączy wieżę z murami obronnymi. W czasach średniowiecznych była to jedyna droga do wieży. Dziś dodatkowo można się tam dostać także przez wejście na parterze. Sam parter i piwnice, zwane dawniej lochami - niegdyś były dostępne tylko przez właz w podłodze. Służyły za magazyn kamiennych kul. 12 ton było wystarczającym zapasem by skutecznie uprzykrzać życie ewentualnym atakującym.

Staraliśmy się by nasz flagowy produkt był niczym wieża zamku.
Monumentalny, solidny i wieczny niczym czterometrowe ściany.
300 warstwowy nierdzewny damast jest ręcznie formowany i kuty przez najlepszych naszych kowali. 2 tonowy ręcznie obsługiwany młot jest świetnym narzędziem do tego by przekuwać stal do pożądanego kształtu. Po zakończeniu obróbki klinga jest hartowana do 60 HRC które jest optymalną wartością dla tej mieszanki stali.
Kształt który wybraliśmy to klasyczny „nóż szefa”. Odpowiednio duży by podołać wymagającym użytkownikom ale jednocześnie na tyle precyzyjny by bez problemu radzić sobie z precyzyjnymi pracami.
Rękojeść… jest kawałkiem prawdziwej namacalnej historii. Dębowe belki zamku Burg tworzą uchwyt który nie tylko jest piękny ale też wygodny.
Czy jest lepszy sposób by uwiecznić historię regionu zaklętą w stali, niż oprawić go w kawałek jej serca, którym jest zamek Burg?
Dla nas jest to zaszczyt i hołd dla przodków i historii.

Tylko 199 sztuk będzie dostępnych na całym świecie. Opakowanie to ekskluzywne pudełko pokryte skórą z certyfikatem autentyczności i indywidualnym numerem seryjnym.

Dane techniczne

Stal klingi: damasceńska (300 warstw)
Długość całkowita: 340 mm
Długość klingi: 212 mm
Grubość klingi: 3.4 mm
Waga: 192 g
Rękojeść: dąb