Pinewood

Pinewood

W 1997 roku, po kilku latach swej działalności, firma Pinewood oficjalnie zarejestrowała swoją nazwę jako odzieżowy znak handlowy w szwedzkim urzędzie patentowym i urzędzie rejestracyjnym.
Jako właściciel i założyciel tej firmy – Pinewood AB – dla tych, którzy są zainteresowani, chciałbym w kilku zdaniach opisać profil i tło powstania szwedzkiej marki Pinewood.
Historia firmy Pinewood rozpoczyna się na początku lat dziewięćdziesiątych. Jak to bywa prawie w każdym wypadku, na początku firma działała na bardzo małą skalę wykorzystując pod swoją siedzibę domowy garaż i piwnicę. Z czasem te pomieszczenia stały się za małe by pomieścić towar i zaadoptowaliśmy dalszą cześć domu pod wymagania rozwijającej się firmy, w której każdy członek rodziny pomagał organizować wysyłki towaru, często poświęcając na to całe noce. Oczywiście była to jedyna droga rozwoju na początku naszej działalności by móc pogodzić produkcję, sprzedaż i zaopatrzenie.
Kolekcja, która dziś składa się szerokiej oferty odzieży turystycznej oferującej ubiór „od stóp do głów”, na początku bazowała na bardzo wąskiej linii produktów tzn. na niegdyś bardzo popularnej koszuli flanelowej w kratę w kombinacji różnych kolorów. Do dnia dzisiejszego koszula ta jest obecna w kolekcji Pinewood po nazwą Canada Shirt Classic. Produkt ten cieszył się dużą popularnością w całej Szwecji i dostarczył nam grupę zadowolonych i lojalnych klientów, którzy z czasem prosili nas o nową, funkcjonalną odzież. Bazując na szwedzkim powiedzeniu „szybko, powoli” wprowadzaliśmy coraz więcej i więcej produktów do naszej kolekcji mając w pamięci, tę jedną flanelową koszulę w kratę, która ewoluowała by stać się kolekcją setek sztuk odzieży o różnej funkcjonalności i kolorystyce.
W ciągu pierwszych lat działalności wszystkie ubrania z naszej wąskiej kolekcji były produkowane w jednej fabryce. Chcąc rozwijać naszą ofertę a jednocześnie zachować dobrą jakość, musieliśmy nawiązać współpracę z fabrykami specjalizującymi się w danych liniach produktów. To spowodowało, że koszule musiały być produkowane w fabryce szyjącej tylko koszule, odzież przeciwdeszczowa w fabryce produkującej odzież przeciwdeszczową itd. W rezultacie wymagało to wielu długich podróży do różnych krajów i odwiedzin wielu fabryk na całym świecie. Zdobywając doświadczenie kończyliśmy współpracę z fabrykami oferującymi niską jakość i wyselekcjonowaliśmy tylko te najlepsze. Świadomość jakości i bezpośredni kontakt z fabrykami spowodowały, iż dzisiaj Pinewood jest dostawcą wysokiej jakości odzieży w konkurencyjnych cenach. Ponadto zapraszamy do bliskiej współpracy ekspertów w swoich dziedzinach takich jak Thomas Ekberg, który był współtwórcą doskonałej kolekcji odzieży dla myśliwych.
Jesteśmy rozwijającą się firmą, która ma nadzieję być docenioną za swą elastyczność i wrażliwość na potrzeby klientów. Nieustannie staramy się produkować najwyższej jakości odzież turystyczną w rozsądnych cenach. Zawsze będziemy podążać tą drogą. Drodzy Klienci - w naszych staraniach i wysiłkach bardzo pomocne są Wasze opinie – Wasz punkt widzenia i uwagi, które nam pomogą jeszcze bardziej ulepszać i wzbogacać nasze produkty. Zachęcamy Was do kontaktu z nami by poznać Wasze opinie!